Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

T24 Dış Haberler

NATO üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, bugün Brüksel’de bir araya geldi. İki gün sürecek toplantıda Orta Doğu ve Gazze’deki durum, Ukrayna-Rusya Savaşı, Batı Balkanlar gibi konuları ele alınacak. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da toplantıya katılmak ve bire bir temaslarda bulunmak üzere Brüksel’e gitti. 

Dışişleri Bakanı Fidan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. Görüşme, Dışişleri Bakanlığı’nın X hesabından paylaşıldı. 

ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile de görüştü

Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile de görüştü. Dışişleri Bakanlığı’nın X hesabından yapılan paylaşımda, “NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde gerçekleşen görüşmede, Gazze’deki son gelişmeler ve İsveç’in NATO’ya üyelik süreci ele alındı” denildi. 

Bakan Fidan’ın ayrıca Estonya Dışişleri Bakanı Margus Tsahkna, Arnavutluk Dışişleri Bakanı Igli Hasani, Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly, Norveç Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı David Cameron’la ikili görüşmeler gerçekleştireceği duyurulmuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx