SHIB, ETH, LINK, MATIC, BTC ve PEPE İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin’in 27.000 dolar üzerinde son hamlesi, altcoin piyasasına kritik destekleri korumak için güç sağladı. Teknik analizlere göre SHIB, ETH, LINK, MATIC, BTC ve PEPE’nin sıradaki hamleleri, büyük oranda bu desteklerin kırılımına bağlı olacak.

SHIB fiyatının ayı büyüsünü tersine çevirecek 3 faktör

Simetrik üçgen formasyon

SHIB’in haftalık grafiği, yaklaşık bir yıldır var olan simetrik bir üçgen formasyonunun oluşumunu ortaya koyuyor. Bu model, mevcut yatay trendi yönlendiren trend çizgilerinin yakınsamasını gösterir. Yükselen trend çizgisi yükseliş ivmesini geri kazanırsa, fiyatı mevcut seviyesinden %50’nin üzerinde artış öneriyor.

Analist Clay Bro, ikinci faktörün, formasyonun destek hattından gelen yeni alıcılar olacağını söyledi. Analiste göre ayılar, agresif birikimi yansıtan fiyatı bu destek hattının altına çekmekte defalarca başarısız oldu. Böyle bir kırılma, formasyon içinde yeni bir yükseliş döngüsünün başlangıcına işaret eder.

Son olarak, Shib Inu’nın haftalık grafiğinde RSI yükselişe geçiyor. Bir dizi daha düşük yükseklere (HL) rağmen, RSI eğimi net bir artış gösterdi. Şimdi yatay trend sırasında artan satın alma baskısına işaret ediyor. Bu yükseliş sapması, ters dönüş ve üçgen formasyondan yukarı yönlü bir kırılma olasılığını artırıyor.

Cheeky Crypto daha fazla düşüş konusunda uyarıyor

Bir diğer analist, on-chain verilere ve Bitcoin giriş ve çıkışlarında neler olduğuna daha yakından baktı. 1 Ocak 2023 tarihinden 24 Mayıs tarihine kadar toplam 3.9075 milyon Bitcoin borsalara yatırılırken, 3.8734 milyon Bitcoin çekildi. Analist, 2022’nin sonuna kıyasla şu anda borsalarda yaklaşık 34.000 daha fazla Bitcoin olduğunu vurguluyor.

Cheeky Crypto’ya göre, “Genellikle bu düşüş eğilimi olarak görülüyor. Bunu aşağı yönlü görüyoruz çünkü fiyat hareketinin yukarı doğru hareket ettiğini gördük. Ancak normalde bu olduğunda talepte bir artış görürsünüz. Talepte bir artış olduğunda, Bitcoin borsalardan uzaklaşma eğilimindedir.”

Analiste göre borsalarda Bitcoin’deki bu artış düşüş işareti sinyali. Normalde, yukarı yönlü fiyat hareketi olduğunda, talepte de bir artış olur. Bu da Bitcoin’in daha iyi güvenlik için borsalardan soğuk cüzdanlara taşınmasına yol açar. Ancak 1 Ocak 2023’ten düne kadar yaklaşık 1,9 milyon Bitcoin’in borsalara yatırıldı. Diğer yandan, 1,8 milyon Bitcoin borsalardan çekildi. Bu da şu anda borsalara daha fazla Bitcoin aktığını gösteriyor.

Cheeky Crypto, bunun 2019’daki aynı zaman dilimi gibi önceki ayı piyasalarıyla karşılaştırdı. Buna göre, çekilen miktara (7.261 milyon) kıyasla borsalara yatırılan daha yüksek miktarda Bitcoin (7.2299 milyon) olduğunu söyledi. Analist, daha fazla sayıda insanın borsalardan Bitcoin alıp çekmesiyle daha fazla yükseliş ortamı oluştuğunu söylüyor.

ETH, LINK, MATIC ve PEPE için sırada ne var?

Cuma günü, Ethereum fiyatı, genel kripto düşüşüne rağmen Şanghay öncesi seviyelerde hareket etti. Geçen haftayı bir Doji mum modelinde kapatan ETH’nin bu haftayı aynı seviyede bitirme şansı yüksek. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı önümüzdeki günlerde 26 bin doların altına düşerse, Ethereum ayıları 1700 doları itmek için canlanacaktır.

Chainlink (LINK)

Chainlink Cuma günü yaklaşık 6,2 dolarlık bir destek seviyesinde tehlikeli bir şekilde tutunmayı başardı. Bununla birlikte, geçen yılın Haziran ayından bu yana 9,4 ila 5,4 dolar arasında değişmesine rağmen, ayılar kısa vadede üstünlüğü ele alıyor.

Polygon (MATIC)

Polygon’a (MATIC) gelince, fiyat hafta boyunca yaklaşık 0,86 doları konsolide ettikten sonra Cuma günü yaklaşık %3 arttı. Bununla birlikte, MATIC fiyatının yükseliş görünümünü doğrulamak için 50 MA ve logaritmik düşüş trendinin üzerine çıkması gerekecek.

Pepe (PEPE)

Son olarak Pepe, Binance’te listelenmesinin ardından bu ayın başlarında ATH’ye yükseldikten sonra son üç hafta içinde bir düzeltme modundaydı. Meme coin son iki gün içinde 0,00000145 dolar civarında geçici bir destek buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir