Muharrem İnce CHP’ye destek vermeme nedenlerini ‘Bunlar komik çocuklar’ diyerek açıkladı: Bana kumpas kuranları aday yaptılar

Partisini kapatıp CHP’ye katılacağı iddia edilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin yerel seçimde izleyeceği tutuma ilişkin bir basın toplantısı yaptı. İnce, toplantıda; CHP’ye sert sözlerle yüklendi. İsveç’in NATO üyeliğine onay ve DEM Parti ile ilişkileri nedeniyle CHP’yi eleştiren İnce, “İttifak yapacak mısınız?” sorusuna ise

“Siyahla beyaz kadar ayrışmışız nasıl beraber olacağız? Gençliğimdeki parti gitmiş başka bir yapı gelmiş”

şeklinde cevap verdi.

Bugün Sözcü TV canlı yayınına katılan İnce, seçimlere müstakil girme kararı ve CHP ile yaptığı pazarlıkların bilinmeyenlerini anlattı.

“Bana kumpas kuranları aday yaptılar”

‘İstanbul’da koşulsuz destek vereceğiz’ açıklamasından neden döndüğü sorusuna yanıt veren İnce,

“Bana kaset kumpasını kuranları baş köşede ağırlayıp, aday gösterdiler. Bunlar beni istemiyorlar. Bütün bunlar olurken ayıp olmuyor mu?” diye sordu. “Bir ilçe istemişim vermemişler, aferin size aferin” diyen İnce, “Ali Babacan’a onlarca vekil verirken iyi de İnce’ye bir belediye mi veremediniz?”

dedi.

“Bunlar komik çocuklar ya!”

İnce açıklamasında şunları söyledi:

“Bir ilçe istediysem çok sembolik bir şey istedim. Ali Babacan’a onlarca vekil verirken iyi de İnce’ye bir belediye mi veremediniz? Sizin derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Kurultay derdiniz var sizin seçim yapmak gibi derdiniz yok. Koltuk derdiniz var Ben sizin ayağınıza beş kez geldim. Bu seçim önemli dedim.

Bana kaset kumpasını kuranları baş köşede ağırlayıp, aday gösterdiler. Bunlar beni istemiyorlar. Bütün bunlar olurken ayıp olmuyor mu?

Ümit Özdağ’a MİT müsteşarlığı verirken, 3 bakanlık verirken iyi, Temel Karamollaoğlu’na Gültekin Uysal’a cumhurbaşkanlığı verirken iyi de İnce’ye verirken kötü. Bunlar komik çocuklar ya!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx