iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Pro Max’ten daha güçlü görünüyor

Apple’ın en güçlü ve en pahalı iPhone modeli olan iPhone 15 Pro Max, dayanıklılık testinde başarısız oldu. Bu, iPhone 6 Plus’ın #BendGate skandalını akıllara getirdi. iPhone 15 Pro Max, paslanmaz çelikten daha güçlü olduğu iddia edilen titanyumdan yapılmıştır. Ancak şimdi popüler YouTube içerik üreticisi JerryRigEverything’in iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri üzerinde gerçekleştirdiği testler sonucunda bu modellerin dayanıklılığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk. Bu yılın standart iPhone 15 modelleri, bir önceki nesle göre önemli geliştirmeler sunmaktadır.

iPhone 15, JerryRigEverything’in başlattığı çizik testiyle dayanıklılık testine tabi tutuldu. Apple, bu telefonu Gorilla Glass’tan daha çizilmez olan Ceramic Shield ile donatmıştır. Bu malzemeye yakından bakıldığında, iPhone 15’in diğer telefonlar gibi kolayca çizilmediği görülüyor, ancak Mohs sertlik skalasında yine de 6. seviyede çizikler ve 7. seviyede daha derin çizikler oluşuyor.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Pro Max’ten daha güçlü görünüyor

iPhone 15’in anodize alüminyum bir çerçevesi bulunmaktadır ve bu çerçeve kolaylıkla çizilebilir. Ayrıca, standart modelin renklerinin soluk olduğu ve esprili bir dille ‘dört yaşında bir çocuğun yiyecek boyasının bittiği’ şeklinde yorumlandı. Alev testinde ise telefon, ekranında beyaz bir leke belirene kadar yaklaşık 10 saniye alevlere dayandı.

iPhone 15, bükme testinde oldukça başarılı oldu ve iPhone 15 Plus modeli de bu testten başarıyla geçti. iPhone 15 Pro Max’in titanyum yapısının gerçekten de Apple’ın iddia ettiği gibi paslanmaz çelikten daha mı dayanıklı olduğu yoksa üretim hatası mı olduğu sorusunu akla getiriyor.

Apple, iPhone 15 Pro Max‘ta bulunan iki önemli sorunu – aşırı ısınma ve daha zayıf titanyum yapıyı henüz kabullenmedi.

Xiaomi 14 Pro’nun tasarımı da dikkat çekiyor. Kamera modüllerinin yer aldığı alan daha geniş ve kalın. Xiaomi 14 Pro’nun boyutunun Xiaomi 13 Pro’dan biraz daha küçük olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Xiaomi 14 serisinin tüm yönleriyle olumlu olduğunu söylemek zor. Örneğin, Xiaomi 14 Pro’nun çift hoparlörü varken, standart Xiaomi 14 modeli sadece alt hoparlör ve arama hoparlörünü kullanarak stereo ses sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx