Dövüş Sevenlerin Bayıldığı En İyi Dövüş Oyunları

Dövüş oyunları oyun dünyasının en bilinen ve köklü serilerinden 1980’lerden beri oyuncuların severek oynadığı bu tür milyonlarca insanı ekranlara bağladı, sektörün en kilit isimlerinden oldu. Şu anda da piyasada çok sayıda dövüş oyunu bulunmakta. Bugünkü listemizde sizler için en iyi dövüş oyunlarına değineceğiz.

1. Mortal Kombat 11

Mortal Kombat oyun dünyasının en köklü dövüş serilerinden birisi. Serinin 2019 çıkışlı en güncel üyesi olan Mortal Kombat 11’de en iyi dövüş oyunlarından birisi olarak gösteriliyor. Mortal Kombat 11 özellikle bol kanlı ve acımasız tarzıyla ön plana çıkıyor.

2. Street Fighter 5

Dövüş oyunu denince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Street Fighter, türün günümüzdeki konumunda büyük pay sahibi. 1980’lerde ortaya çıkan ve bugüne kadar milyonlarca oyuncu tarafından oynana serinin beşinci ana oyunu olan Street Fighter 5, derin ve karmaşık oyun mekanikleri ile oyunculara ustalaşıp yenilmez olabilecekleri geniş bir karakter kütüphanesi sunuyor.

3. Tekken 7

Tekken serisi de oyun dünyasının popüler ve bilinen isimlerinden birisi. Serinin en güncel oyunu ise 2017 çıkışlı Tekken 7. Sinematik anlatımıyla da hikayesini derinleştirmeye çalışan Tekken 7 oynanışıyla da oyuncuların beğenisini kazanıyor. Gözlerse serinin yeni oyunu olan Tekken 8 için Bandai Namco’ya çevrilmiş durumda.

4. Street Fighter 6

Listemizde serinin 5. oyununa yer vermiş olsa da yeni çıkış yapmış Street Fighter 6 da taze bir seçim olarak burada. Street Fighter 5’teki pek çok sorunu çözen ve üstüne tonla şey katıp çıkış yapan Street Fighter 6, şu anda piyasadaki en güncel, en kullanıcı dostu ve en tercih edilebilir isim konumunda.

5. Super Smash Bros.

Super Smash Bros. tüm zamanların en iyi dövüş oyunlarından birisi, hatta listenin zirvesinde bile diyebiliriz. Gerek mekaniklerinin derinliği, gerekse karakter havuzu ve en önemlisi de başında geçirdiğiniz saatler karşısında sizi gerçekten eğlendirebilmesi ile Super Smash Bros., dövüş oyunlarının en iyi isimlerinden. Oyunun tek olumsuz yanı ise sadece Nintendo Switch üzerinden oynanabilmesi ve bilgisayar, PlayStation ve Xbox gibi platformları desteklememesi.

6. DRAGON BALL FighterZ

Dragon Ball anime dünyasının en büyük isimlerinden ve milyonlarca insan tarafından takip ediliyor. Peki Goku olup önünüze geleni pataklamaya, hayranı olduğunuz bu karakterin gücünü birinci elden deneyim etmeye hazır mısınız? DRAGON BALL FighterZ serinin hayranlarının kesinlikle oynaması gereken harika bir dövüş oyunu.

7. Guilty Gear Strive

2021 çıkışlı Guilty Gear Strive, oyuncular tarafından severek oynanan bir dövüş oyunu. Yapım özellikle stilistik görselliği ve tarzıyla ön plana çıkıyor. Dövüş oyunlarına meraklı bir isimseniz Guilty Gear Strive’a göz atmanızda fayda var.

8. Injustice 2

DC evreninde bir yolculuğa çıkıp en sevdiğiniz kahramanlar ile düşmanlara hadlerini bildirmek ister misiniz? Injustice 2 tam da bunu sağlıyor. Hikaye anlatımıyla DC sevenlerin beğenisini kazanan yapım, oynanışıyla da oyuncuların takdirini kazanıyor.

9. Soulcalibur VI

Tam anlamıyla yumruk yumruğa bir dövüş sunmasa da yakın dövüş silahlarına odaklanan Soulcalibur VI da bu listede olmayı hak ediyor. Özellikle kılıç dövüşlerine meraklı bir isimseniz ve bu yönde bir oyun arıyorsanız, Soulcalibur VI sizin için en doğru seçimlerden birisi olacaktır.

10. NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 4

Naruto anime dünyasının en büyük ve popüler isimlerinden birisi. Seri adına çıkmış onlarca ürün, eşya ve yan materyal bulunmakta. Elbette oyunlar da bu furyadan nasibini almış durumda NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 4, Naruto evreninde geçen oldukça epik bir savaş ve dövüş oyunu. Eğer Naruto evrenine ya da Shounen animelere meraklı birisiyseniz Ultimate Ninja STORM 4 tam da size göre bir yapım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir