Cinsel ilişki sırasında hamile kadını öldürdü… “Fantezi” savunması… Eski eşi de konuştu

Bursa’da Suriye uyruklu Y.A.M.A., 4 çocuğunun annesi olan M.A.’dan 2022 yılının aralık ayında boşandı.

Şahıs daha sonra uzaktan akrabası olan N.M.T. ile yaşamaya başladı.

Olay günü şahıs Y.A.M.A. ile N.M.T. birliktelik yaşadı. İlişki sırasında Y.A.M.A., fantezi için sırtüstü yatar vaziyetteki N.M.T.’nin başını yataktan aşağı sarkıtıp, her iki kolu vücudunun altında kalan hamile kadının boğazını önce sağ sonra da sol eliyle sıktı.

Boğazından hırıltı sesi gelip ağzından köpük çıkan kadın hareketsiz kaldı. Y.A.M.A., saat 13.00 sıralarında evden çıkıp arkadaşları ile buluşmaya gitti.

Saat 17.00 sıralarında tekrar geldiği evde, N.M.T.’nin hareketsiz olarak yattığını gören şüpheli, bu kez arkadaşı İ.O.’dan yardım istedi.

Eve gelen İ.O., sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde N.M.T.’nin hayatını kaybettiği tespit edildi. İhbar üzerine adrese sevk edilen polis ekipleri, Y.A.M.A.’yı gözaltına aldı.

Emniyetteki sorgusunda, N.M.T.’yi bilerek ve tasarlayarak öldürmediğini söyleyen şüpheli, olayın birliktelik sırasında fantezi yapmak istemesi sonucu yaşandığını öne sürdü.

Adliyeye sevk edilen Y.A.M.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ESKİ EŞ KONUŞTU… “BENİM DE BOĞAZIMI SIKIYORDU”

Soruşturma kapsamında polis, şüphelinin 19 yıl önce ülkesinde evlenip, olaydan 8 ay önce boşandığı eski eşi M.A.’yı da tanık olarak dinledi.

Eski kocasının, evliliklerinden olan 4 çocuğunu sevmediğini belirten M.A., “Her hamile kaldığımı öğrendiğinde, birlikteliğimiz sırasında boğazımı sıkıp karnıma bastırarak, çocuğu düşürmeye çalışıyordu” dedi.

ÖMÜR BOYU HAPSİ İSTENİYOR

Olayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, “Tanığın ifadesinin ardından yapılan soruşturma sonunda, Suriye uyruklu Y.A.M.A.’nın, birliktelik sırasında cinsel fantezi süsü vererek, hamile olduğunu bildiği N.M.T.’nin boğazını sıkıp öldürmek sureti ile üzerine atılı suçu işlediği belirlendi” görüşüne yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx