Astsubay alımı başvuruları ne zaman? 2023 TSK Astsubay alımı başvuru şartları neler? Astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır?

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımı için başvuru yapmaya hazırlanan adaylar, başvuru tarihleri, şartlarını araştırmaya başladı. Peki, Astsubay alımı başvuruları ne zaman? 2023 TSK Astsubay alımı başvuru şartları neler? Astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır?

ASTSUBAY PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Adaylar ön başvurularını 24 Aralık 2023 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, postayla, dilekçe ile veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türk Silahlı Kuvvetlerinde muvazzaf subay olarak istihdam edilmek üzere, TABLO (1-3)’de gösterilen kaynak okullarına göre mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamındapersonel temin edilecektir. Bu başvuru kılavuzunda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan kadın veerkek adaylardan;

(1) 01 Ocak 2023 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

(a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1996 vedaha sonraki doğumlular),

(b) Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar(01 Ocak 1991 ve daha sonraki doğumlular),

(2) Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların TABLO (1-3)’degösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar (eş değer programlar dikkatealınmayacaktır),

(3)

(4) Tablo (1-3)’deki sınıflardan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Piyade (Komando) sınıfıhariç olmak üzere müracaat edecek adaylardan; 2022 veya 2023 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavısonucunda KPSS P3 Lisans Puanı en az 70 olanlar, Piyade (Komando) sınıfına başvuracakadaylardan Puanı en az 60 olanlar, (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esasalınacak, 2021 yılı ve öncesi KPSS puanı kabul edilmeyecektir)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir