Anitta Kimdir? Şarkıcı Anitta Nereli, Kaç Yaşında?

Şarkıcı Anitta, İstanbul’da oynanan Şampiyonlar Ligi Finalinde sahne almasının ardından gündeme geldi. Performansı öncesinde de İstanbul sokaklarında gezen Anitta, birçok kişinin merak konusu oldu. Sosyal medyada da çok konuşulan Anitta’nin kim olduğu ise merak ediliyor. Peki, Anitta kimdir, nereli? Anitta’nın şarkıları neler?

İşte detaylar…

Anitta Kimdir?

Larissa Macedo Machado, sahne adı Anitta ile tanınır. 1993 yılında Rio de Janerio’da dünyaya gelmiştir. Anitta, şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve dansçıdır. 

Bir dönem televizyon ekranlarında sunuculuk da yapmış olan anitta, Brezilya’nın en ünlü isimlerindendir. Küçük yaşta başladığı müzik hayatına halen devam etmektedir.

Anitta’nın Müzik Serüveni

Anitta ilk olarak bir kilisenin korosunda şarkı söylemeye başlamıştır. Daha sonra balo salonu dansı dersleri almıştır. Ardından bir dönem dans öğretmeni olarak çalışmıştır. 

Günümüzde bazı şarkılarının kliplerinde hala dansçı olarak da by göstermektedir. 16 yaşında işletme bölümünden mezun olmuş ve stajını tamamlamıştır. 

İlk teklisini ise 2012 yılında çıkartarak müzik dünyasına ilk adımını atmıştır.

Anitta’nın Şarkıları

Anitta, 2012 yılında çıkardığı ‘Meiga e Abusada’ ile sektöre ilk adımını atmıştır. Brezilya’da başarı elde eden sanatçı daha sonra dünyaya açılmıştır. 

2017’de ise çıkardığı ‘Paradinha’ şarkısıyla Latin popunu dünyaya tanıtmayı amaçlamıştır. ‘Get to Know Me’ ve ‘Amor Real’ gibi şarkıları ise en ünlü şarkıları arasındadır.

Son olarak 2021 yılında çıkardığı albümüyle Globalde de büyük bir başarı elde etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir