WhatsApp’ta karşı tarafın ekran imgesi almasını engellemek ve durumunuzu gizlemek için bu prosedürü kesinlikle deneyin!

belirli bir mühlet sonra otomatik olarak kaybolan süreksiz bildiriler, sohbet geçmişini inançlı bir formda kaydetmek için uçtan uca şifreli yedeklemeler, kimlik hırsızlığını önlemek için iki evreli doğrulama, istenmeyen kullanıcıları ve sohbetleri bildirme yeteneği ve çok daha fazlası.

WhatsApp, birkaç hafta evvel yayınlanan en son güncellemeyle bile, kullanıcı kapalılığını mümkün olduğunca korumak için daha fazla adım attı. Bilhassa bundan sonra uygulamanın daha inançlı kullanılmasını sağlayacak üç özellik var.

WHATSAPP DURUMUNU NASIL GİZLEYEBİLİRİM?

Tanıtılan birinci kıymetli değişiklik, şahıslar ortasında durumu kimlerin görebileceğini yahut göremeyeceğini, yani çevrimiçi varlıklarını seçme imkanıdır. Bu fonksiyon, bilhassa durumunuzu birinden gizlemek istediğiniz vakitlerde çok kullanışlıdır. Yahut uygulamayı kullanmanız gereken fakat rahatsız edilmeden kullanmanız gereken durumlarda. Bu seçeneği aktifleştirmek için sağ üstteki üç noktaya tıklayın, akabinde “Ayarlar”, “Hesap”, “Gizlilik”e gidin ve son olarak “Durum”a tıklayın. Buradan, durumlarını kimlerin görebileceğine, “Kişilerim”, “Şunun dışındaki kişilerim” yahut “Şununla paylaş” seçeneklerinden birini seçerek karar vermek mümkün olacaktır.

Bu nedenle, birkaç adımda, WhatsApp’ın durumunu muhakkak bireylere bildirmeden onlardan nasıl gizleyeceğimizi gördük. Lakin artık öteki iki inanılmaz özelliği keşfedelim.

BİR KÜMEDEN AYRILIN VE EKRAN MANZARALARINI DONDURUN

En son güncelleme ile hayata geçirilen bir öteki özellik ise ihtar yapmadan kümeden ayrılabilme özelliği. Bu, tüm iştirakçilerin, yalnızca yöneticilerin bilmesine müsaade vermeden bir kümeden ayrılmanıza müsaade verecektir.

Son olarak, önümüzdeki haftalarda, “Bir sefer görüntüle” iletilerinin ekran manzarasını alma mümkünlüğünü engellemenize imkan sağlayacak fonksiyon kullanıma sunulacaktır. İkincisi, gönderildikten sonra sohbetlerde kayıtlı kalmayan çok özel bildirilerdir. Ekran manzarası alma yasağı ile bu bildiriler bu nedenle daha da yüksek muhafazaya sahip olacak.