WhatsApp’ta bizi engelleyen bir şahsa nasıl yazılır? İşte WhatsApp’ta bizi engelleyen şahsa yazmanın en kolay yolu

Örneğin, kimi casuslar sohbetlerimize gizlice girebilir ve bu nedenle iletilerimizi ve gizliliğimizi garanti altına almalıyız.

Aynı vakitte istediğiniz vakit ve yerde rastgele biriyle bağlantı kurabilmenize karşın mahzurlar olabilir. Aslında, birisiyle bağlantı kurmamızın önüne geçen engelleme fonksiyonu olabilir.

Bu durumda, bağlantı kurabilmek için bizi engelleyen bir bireye nasıl yazacağımızı anlamakta zorlanacağız.

BİZİ ENGELLEDİKLERİNİ NASIL ANLARIZ?

Umutsuzluğa kapılmadan evvel, bizi hakikaten engellediklerinden emin olalım. Bunu birtakım detaylara bakarak teyit edebiliriz. Kelam konusu kişinin profil fotoğrafı bize görünmeyecek ve birebir vakitte isim altında çevrimiçi durumunu göremeyeceğiz. Gönderilen bildirilerimizde gönderildiğini fakat alınmadığını belirten tek bir V işareti görünecektir.

Bu numarayı arayamayacağız yahut manzaralı arama yapamayacağız. Şayet durumumuz buysa evet kelam konusu kişi bizi engellemiştir ve hiçbir halde irtibata geçemiyoruz. Ya da en azından o denli görünüyor ki, tekrar irtibata geçmenin bir hilesi olabilir.

WHATSAPP’TA BİZİ ENGELLEYEN BİR BİREYE NASIL YAZILIR?

WhatsApp’taki engelleme, çok olan kümelerde değil, sırf tekli sohbetlerde geçerli olacaktır. Yani WhatsApp’ta bizi engelleyen bireyle ortak bir kümemiz varsa oradan bağlantıya geçebiliriz. Şayet durum bu türlü olmasaydı, bir küme oluşturup eklememizin imkansız olacağının altını çizmek gerekir. Bu nedenle, ortak bir tanıdığınızdan bunu yapmasını istemek uygunsa. Bu biçimde ablukanın pürüzünü aşabilir, tahminen nedenini anlayabilir ve açıklığa kavuşturabiliriz.

Ayrıca, uygulamanın en son sürümlerinde çalışmasa da, yakın vakte kadar kendi engelinizin kilidini açmanın bir yolu olduğu da söylenmelidir. Hesabınızı ayarlardan silip uygulamayı kaldırmanız kâfi oluyordu. Bu kademeden sonra yine yükleyin ve yeni bir hesap oluşturun.

YENİ BİR HESAP OLUŞTURMAK

Ancak %100 işe yarayacak diğer bir usul, öteki bir hesap oluşturun lakin bloke olmayan farklı bir numara ile. Böylelikle sonunda bizi engelleyen bireyle irtibata geçebileceğiz. Lakin, bizimle bağlantıya geçmek istemiyorsa tekrar engelleyebileceğini söylemek gerekir. Şayet durum buysa ve barışı sağlayamıyorsak, ısrar etmemek ve istifa etmek daha gerçek olacaktır.