Uyuşturucu madde etkisinde görüntülenmişti! ‘Ya ölecektim ya da aptalca bir şey yapacaktım’

Dünyaca ünlü İngiliz model ve oyuncu Cara Delevingne, 2022 yılının Eylül ayında uyuşturucu madde etkisindeyken objektiflere yansımıştı. Söz konusu görüntülerden bir hafta önce Burning Man Festivali’ne katılan Delevingne’nin günlerdir banyo yapmamış gibi görünen, hareketlerini kontrol edemez durumdaki hali kısa sürede gündem olmuştu.

Yaşananların ardından Vogue ile samimi bir röportaj gerçekleştiren Cara Delevingne, sevenlerini korkutan fotoğraflarını gazetelerin manşetlerinde gördükten ve ‘kötü bir yerde olduğunu’ fark ettikten sonra, madde bağımlılığı tedavisi gördüğünü açıkladı.

“HASTALIĞIN DOĞASI BU”

Ünlü isim, “O noktada anlaşılabilir bir şekilde benim için endişelenen birçok insan vardı. Ben ise gerçekten endişelenmiyordum… Çünkü bu hastalığın doğası bu. Bağımlılık böyle bir şey” şeklinde konuştu.

“O DESTEK GRUBUNA İHTİYACIM VARDI”

Sonunda 30 yaşındaki Delevingne, tam olarak uygulamayacağı bir ‘hafta uyuşturucu maddeye ara verme’ gibi hızlı bir çözüm denemek yerine; uzun vadeli bir tedaviye girmesi gerektiğini fark etti:

Tek bildiğim, bulunduğum yolda ilerlemeye devam edersem ya öleceğim ya da gerçekten çok aptalca bir şey yapacağımdı. Bu korkutucuydu… Tedavi, yaptığım en iyi şeydi. Her zaman çok korktuğum bir şeydi ama sanırım o destek grubuna ihtiyacım vardı.

“İNSANLARLA BAĞLANTI KURMAK EN SEVDİĞİM ŞEYLERDEN BİRİ”

“Ayık olmanın tadını çıkarıyorum” diyen Cara, “Dışarı çıkıp dans etmek ve iyi vakit geçirmek, insanlarla derin sohbetler ve bağlantılar kurmak en sevdiğim şeylerden biri” ifadelerini kullandı.

Delevingne, ‘Toparlanma’ yerine ‘şifalanma’ terimini tercih ettiğini de belirterek; bunu şifalanmanın sürekli yaptığı bir şey olması nedeniyle terchi ettiğini de sözlerine ekledi.

“BU O KADAR BASİT DEĞİL”

Dört aydır uyuşturucu madde kullanmayan ve terapi, yoga ve devam eden tedavinin yardımıyla iyileşmeye devam eden Cara Delevingne; şöyle konuştu:

Bu sürecin elbette iniş çıkışları var ama çok şey fark etmeye başladım. İnsanlar benim hikayemin sadece ‘Bakın, ben bir bağımlıydım ve şimdi ayığım ve hepsi bu’ dediğim bir okul sonrası özel programı olmasını istiyorlar. Ama bu o kadar basit değil. Bir gecede olmuyor.

İLK KEZ 7 YAŞINDA ALKOL KULLANMIŞ

Güzel model, uyuşturucu madde bağımlılığıyla ilgili sorunlarının çocukken başladığını da açıkladı. Ünlü isim ilk kez 7 yaşında sarhoş olduğunu itiraf ederek şunları söyledi:

7 yaşındayken büyükannemin evinde, yatak odamda akşamdan kalma bir halde, nedime elbisesiyle uyandım. Etrafta alkollü içecek bardakları vardı.

Cara’ya henüz 10 yaşındayken ise uykusuzluk sorununu altına almak amacıyla uyku hapları reçete edilmiş ve ergenlik çağındayken fiziksel koordinasyonu etkileyen nörolojik bir durum olan dispraksi teşhisi konmuş.

BİRÇOK FARKLI TERAPİ YÖNTEMİ DENEDİ

Ruh sağlığı sorunlarının ve kendine zarar verme davranışının bu şekilde başladığını belirten model bununla başa çıkabilmek için sanat terapisi, müzik terapisi, EMDR ve CBT denediğini aktardı.

15 yaşında ruhsal bir çöküntü yaşadığını anlatan Delevingne, daha önce bunun ‘başa çıkamadığı her şeyin yüzeye çıkmasının’ bir sonucu olduğunu açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir