Trump: Lider adaylığımın engellenmesi durumunda ‘büyük problem’ yaşanır

Katıldığı yayında radyo programcısı Hugh Hewitt’in sorularını yanıtlayan Trump, savcılar tarafından yapmadığı bir şeyle suçlanarak gelecek seçimlerde başkanlık adaylığının engellenmesi ihtimaline ait soruya, “ABD halkının buna dayanacağını sanmıyorum fakat bu türlü bir şey olsaydı bu ülkede tahminen de daha evvel hiç görmediğimiz problemler yaşardınız diye düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Aynı vakitte Washington Post’ta köşe muharriri ve Fox News kanalında siyaset yorumcusu olan Hewitt’in, “sorun” tabirinin medya tarafından “şiddeti teşvik” formunda anlaşılabileceği uyarısı üzerine Trump, “Büyük sıkıntılar olacağını düşünüyorum. Yalnızca buna dayanacaklarını sanmıyorum. Bu, kışkırtmak değil. Ben yalnızca fikrimin ne olduğunu söylüyorum.” biçiminde konuştu.

Eski ABD Lideri, Hewitt’in “(Bir savcı isterse jambonlu sandviç hakkında kabahat duyurusunda bulunabilir.) diye bir telaffuzunuz var. Suçlansanız bile başkanlığa aday olacak mısınız?” sorusunu, “Suçlanmayı hayal edemiyorum. Ben yanlış bir şey yapmadım.” diye cevapladı.

“BEN KUSURSUZ BİR BAŞKANDIM”

Trump, hakkındaki suçlamaların hepsinin üstesinden geldiğini, Rusya ve Mueller raporu konusunda haklı çıktığını, Rusya ile asıl “alışveriş” yapanların Demokratlar olduğunu argüman etti.

“Üstüne üstlük, kabul edelim, ben mükemmel bir liderdim. En büyük vergi indirimleri, ordumuzu tekrar inşa etme, tarihin en büyük düzenleme kesintileri, tarihin açık orta en büyük istihdam sayıları ortasında daha fazlasını yaptık.” diyen Trump, başkanlık periyodunun başarılı olduğunu savundu.