TDT üyelerindeki teknoloji girişimcileri için Silikon Vadisi’ne gitme fırsatı

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT), teşkilat üyesi devletlerindeki teknoloji girişimleri için Silikon Vadisi’nde verilecek eğitimi duyurdu.

TDT’den yapılan yazılı açıklamada, Kazakistan’daki uluslararası internet teknolojileri (IT) start-up projeleri teknoparkı “Astana Hub” ve Kaliforniya’daki Draper Üniversitesinin, girişim geliştirme hizmeti veren “My Ventures” ile ortaklaşa teknoloji girişimleri için Silikon Vadisi’nde “Hero Eğitimi Programı”nı başlattığı duyuruldu.

Açıklamada, programın TDT üye devletlerindeki teknoloji girişimleri ve BT dış kaynak kullanan şirketler için tasarlandığı belirtildi.

Program kapsamında ABD’nin önde gelen teknoloji girişimcileri ve uzmanları ile 2 haftalık çevrim içi ön hızlandırma fırsatı sunulacağı aktarılan açıklamada, en iyi 20 projenin Silikon Vadisi’nde 5 haftalık hızlandırılmış eğitime katılacağı ve Draper Üniversitesi kampüsünde 6 aya kadar kalma fırsatı bulacağı bildirildi.

Açıklamada, start-up’ların, ek yatırım fırsatları sunan bir girişim sermayesi fonu My Ventures’tan 30 bin dolardan başlayan miktarda destek alma şansının olacağı kaydedildi.

Hero Eğitim Programı hakkında daha fazla bilgiye ve başvuru formuna, “https://www.turkicstates.org/tr/haberler/tdt-uye-devletlerindeki-teknoloji-girisimleri-icin-hero-egitimi-programi-abdde-silikon-vadisinde-basliyor_2867” adresinden ulaşılabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*