Sevgilisinin üzerine asit döktüğü genç bayan yaşama 38 gün tutunabildi

Olay, 9 Mayıs 2022 tarihinde Pamukkale ilçesine bağlı Karahayıt Mahallesi’ndeki bir otelde meydana geldi. 2005 yılında kayınvalidesini öldürdüğü savıyla tutuklanıp cezaevinde yatan Özgür G. (44), hafta sonu tatili için İstanbul’dan gelen Özbekistan asıllı sevgilisi Sojida Kalandarova (27) ve onun Kırgızistan asıllı arkadaşı Sarvinoz K. (23) ile birlikte otele gitti. İkili ortasında kıskançlık ve aldatma savı yüzünden tartışma çıktı. Sojida Kalandarova’nın telefonunu denetim etmek isteyen Özgür G., olumsuz karşılık alınca çılgına döndü. Yaşanan arbede sırasında yüzünden tırmalanan Özgür Günden, öfkeyle lobiye inip emanet bıraktığı poşeti alarak odaya geri döndü. Özgür G., poşetten çıkardığı kutunun kapağını açarak içerisindeki asidi kaygıdan birbirlerine sarılan Sojida Kalandarova ve Sarvinoz K.’nın üzerine savurdu. Yaralanan her iki bayanın çığlıklar atarak yardım istediği akında, kendi yüzüne de asit gelen Özgür G. ise sağ gözünü kaybetti.

Olayın akabinde kaçarak otelden uzaklaşan Özgür G.’nin peşine düşen Vilayet Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarmanın dedektifleri olan Jandarma Kabahat Araştırma Timi (JASAT) ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı takımları, şüphelinin izini adım adım takip etti. Şüphelinin yurt dışına kaçmaya hazırlandığını tespit edilen JASAT, Özgür G.’yi Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan akrabalarına ilişkin metruk meskende saklandığını belirledi.

Gizlendiği adreste yakalanan saldırgan, Denizli’ye getirilerek adliyeye sevk edildi. Pişman olduğunu tabir ederek “Asit dökmedim. Yalnızca porçöz attım” diyen Özgür G., ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşama 38 gün tutunabildi

Yaşanan asitli hücumda yaralanan Sojida Kalandarova ve Sarvinoz K., sıhhat vazifelilerinin birinci müdahalesinin akabinde Denizli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Sarvinoz K., tedavisinin akabinde taburcu edilirken; saldırganın asıl gayesi olan ve bedeninin büyük bir kısmında 3.’cü derece yanıklar oluşan Sojida Kalandarova, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Doktorların hayatta tutabilmek için büyük çaba verdiği genç bayan, olayın akabinde 38 gün sonra tedavisinin devam ettiği ağır bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

KAYNAK: İHA