Manisa’da kocası tarafından öldürülen bayan ve oğlu toprağa verildi

Dün akşam saatlerinde Manisa’nın Yunusemre ilçesinde meydana gelen olayda, yaklaşık bir yıldır başka yaşadığı eşi Ummuhan Yurtseven’le (65) barışmak için oğlu Mustafa Yurtseven’in (45) Tevfikiye Mahallesi’ndeki 5 katlı binanın 5. katında bulunan meskenine giden Hüseyin Yurtseven (71), bir anda oğlu ve eşiyle tartışmaya başladı.

Önce oğlunu sonra karısını öldürdü

Tartışmanın hengameye dönmesi üzerine Hüseyin Yurtseven evvel oğlu Mustafa Yurtseven’e akabinde da karısı Ummuhan Yurtseven’e tabancayla ateş ederek öldürdü.

Olayın akabinde oğlunun apartmanından çıkan Hüseyin Yurtseven apartmanın 50 metre ilerisinde cinayet aletiyle birlikte emniyet güçleri tarafından yakalandı.

Gözyaşları içinde toprağa verildiler

Kocası tarafından öldürülen Ummuhan Yurtseven ve oğlu Mustafa Yurtseven için memleketleri Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Bedeller Mahallesi’nde cenaze merasimi düzenlendi.

İHA’nın haberine nazaran, cenazeye Yurtseven Ailesi’nin yakınları katıldı. İkindi namazının akabinde kılınan cenaze namazı sonrası anne ve oğlu gözyaşları içerisinde Bedeller Mahalle Mezarlığı’na defnedildi.