Mahkeme kararını eleştiren Kılıçdaroğlu’na Pınar Gültekin’in ailesine ‘davadan vazgeç’ diyen CHP’li Girgin hatırlatıldı

Muğla’da yaşayan 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i vahşice öldüren Cemal Metin Avcı’nın ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası ‘haksız tahrik indirimi’ ile 23 yıla indirildi.

Duruşmada tutuksuz sanıklar kardeş Mertcan Avcı, anne Ayten Avcı, baba Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın ise beraatine karar verildi.

Pınar Gültekin

Mahkemenin kararı tartışma ve yansıları beraberinde getirirken, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin küme toplantısında hususla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, ”Adalet yoktur dedik fakat, Pınar Gültekin hadisesi var. Evvel yakılan sonra parçalanan Pınar Gültekin’e, yargıç haksız tahrik indirimi sağladı. Müebbeti 23 yıla indirdi. Hangi vicdan kabul eder? Bayanların susmaması lazım’‘ sözlerini kullandı.

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin

KILIÇDAROĞLU’NA ‘GİRGİN’ HATIRLATMASI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pınar Gültekin ile ilgili açıklamaları sonrası toplumsal medyada yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi.

Kılıçdaroğlu’na, Gültekin ailesine davadan vazgeçmesi için telefon eden CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin hatırlatıldı.

CHP’Lİ GİRGİN ‘DAVADAN VAZGEÇ’ DEMİŞTİ

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, CHP’li bir milletvekilinin kendisini telefonla arayarak “davadan vazgeç” dediğini öne sürmüş daha sonra o ismin CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu açıklamıştı.

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, CHP’li bir milletvekilinin kendisini telefonla arayarak “davadan vazgeç” dediğini öne sürmüş daha sonra o ismin CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu açıklamıştı.

KILIÇDAROĞLU SORUYU CEVAPSIZ BIRAKMIŞTI

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen Pınar Gültekin’in babasının davadan vazgeçmesi için ‘Bana vazgeç diyen CHP’li Süleyman Girgin oldu’ kelamlarıyla ilgili olarak sorulan soruya, ‘Buna karşılık verdim zaten’ dedi. Kılıçdaroğlu’nun danışmanları ise ‘Soru alamayacağımızı belirttik’ dedi.

“O VAKİT NEDEN SUSTUN”

Sosyal medyada birçok kullanıcı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Pınar Gültekin davasına yönelik açıklamalarını ‘ikiyüzlülük’ olarak niteledi. Birçok kullanıcı, “Madem bu kadar hassassın o vakit niçin sustun, kendi vekiline niçin reaksiyon göstermedin” diyerek Kılıçdaroğlu’na yüklendi.