Icardi’nin etkileyici başlangıcı dış basında!

Galatasaray’ın dünyaca ünlü forveti Mauro Icardi, Sarı-Kırmızılı formayı birinci kere Konyaspor müsabakasının son kısmında giydi. Konya’nın kendi kalesine attığı konumun içinde olan 29 yaşındaki futbolcu, rakip kadronun kalecisinin de ikinci sarı karttan atılmasını sağladı.

Arjantinli’nin bu performansı dünyanın birçok yerinde manşetlere çıktı. “Ojogo.pt” sitesi, “Icardi birinci maçında büyük bir çıkış yaptı. Gol atamasa da büyük hırsıyla beğeni topladı.

İnfobae.com sitesi, “Mauro Icardi, Galatasaray ile birinci maçında gösteri yaptı. Galibiyet golünün anahtarıydı ve rakip kaleciyi bir hengamede ihraç ettirdi. Oyuna çok fazla müdahale etmeden, ortama alışmak için birkaç dakika harcadı. Sonrasında ise ortalığı karıştırdı ve grubunun galibiyetinde kıymetli bir rol oynadı” yorumunu yaptı.

“getfootballnewsfrance.com” da “Icardi rakip kalecinin sarı kartı olduğunu biliyordu. Bunu çok âlâ kullandı. Rakip Konyaspor son kısımda kalecisi Sehic olmadan oynadı lakin diğer gol olmadı” satırlarına imza attı.

Arjantin basınından “ole. com.ar”, “Galibiyette belirleyici oldu. Calvo’nun kendi kalesine attığı golde rakibini rahatsız etti. Kaleciyi de attırdı. Icardi açısından hareketli bir başlangıç oldu” yorumunu yaptı.

“fanpage.it” sitesi, “Icardi yarım saat oynadı, arbede çıkarttı. Göz kamaştıran bir maç finalinin kahramanıydı. Fakat Fransa’da kaybettiği oyun ritmini kazanması için vakte gereksinimi var” değerlendirmesinde bulundu.

“lcordillerano.com.ar” sitesi de “İlk maçı bir gösteriydi. Golün anahtarıydı ve rakip kaleciyi attırdı” satırlarına imza attı. (HT Spor)