Emre Mor’dan Arda Güler kelamları: Kendi deneyimlerimi ona aktaracağım

Avusturya’daki birinci hazırlık maçını Partizan ile yapan Fenerbahçe, gayretten 1-0 galibiyetle ayrıldı. Çalışmalarını sürdüren sarı-lacivertlilerde yeni transfer Emre Mor açıklamalarda bulundu.

“Zor ve sıkı bir biçimde egzersizlerimizi sürdürüyoruz” yeni transfer Emre Mor, “Oynadığımız hazırlık maçlarında düzgün sonuçlar ortaya koyduk. Oynayacağımız Dinamo Kiev maçına kadar sıkı çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“BELİRLEDİĞİM PLANA SADIK KALDIM VE FENERBAHÇE’YE GELDİM”

Fenerbahçe’ye transferi süreci hakkında konuşan genç futbolcu, “Buraya geldiğim için çok memnunum. Geçtiğimiz dönemin başında belirlediğim plana sadık kaldım ve Fenerbahçe’ye geldim. Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi. Bu formda devam edip bir sonraki düzeye ulaşmak istiyorum” halinde konuştu.

“KARAGÜMRÜK’TE TEKRAR DOĞDUM”

Çok fazla şeyin değiştiğinin altını çizen Emre, Profesyonel olarak futbola başladığınızda, kalitenin sizi üst çıkaracak tek öge olduğunu düşünüyorsunuz. Lakin açıkçası bu durum bu türlü değil. Mental olarak da hazır olmalısınız, eksikliklerim vardı. Geçen sene Karagümrük’te tekrar doğdum” dedi.

Genç futbolcu, “Karagümrük’e birinci gittiğimde kendimi hazır hissetmiyordum. Bazen çalıştığınız hocalarla ahenk yakalarsınız ve muvaffakiyet ortaya çıkar, Volkan hocayla da olağanüstü bir ahenk yakaladık. Karagümrük’e gelmeden evvel benim güç bir oyuncu olduğumu biliyordu. Beni futbol oynama noktasında destekledi. Bunun doğrultusunda da süreç ilerledi” sözlerini kullandı.

“REKABET BENİM İÇİN KIYMETLİ VE GÜZEL”

Fenerbahçe üzere büyük bir toplulukta rekabetin olmasının olağan olduğunu söyleyen Emre, “Tek bir oyuncuyla dönemi devam ettirmez büyük kulüpler. Herkes talih bulacaktır. Fakat bahsettiğiniz birtakım isimlerin temel mevkisi benle tıpkı değil. Rekabet benim için kıymetli ve güzel” tabirlerini kullandı.

“TECRÜBELERİMİ ARDA’YA AKTARACAĞIM”

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler hakkında da konuşan Emre, “Arda Güler’de benim birinci geldiğim vakti görüyorum. Elbet ona yardımcı olacağım. Yaptığım yanlışları yapmama konusunda kendi deneyimlerimi ona aktaracağım” dedi.