Diplomasını yırtan hekim: Bana ‘Seni öldürürüz, burada yaşatmayız’ dediler

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde, özel bir tıp merkezinde hasta yakınlarının saldırısına uğraması sonucu diplomasını yırtarak mesleğinden istifa eden hekim Şeyhmus Baraş’ı darp etmekle suçlanan 3’ü tutuklu kardeş 4 kişi hakim karşısına çıktı. Mahkemede, darp edildiğini yineleyen Baraş, “Bana ‘Seni öldürürüz, burada yaşatmayız’ dediler” diye konuştu. Mahkeme, 3 kardeşin de tutukluğunun devamına karar verdi.

DHA’nın haberine nazaran, 28 Haziran’da Viranşehir’de özel bir tıp merkezinde acil servis tabibi olarak vazife yapan Şeyhmus Baraş’a saldıran ve tutuklanan kardeşler Halil İbrahim Dağ, Mahmut Dağ, Mecrum Dağ ile tutuksuz sanık Rahime Dilara Bucak Dağ hakim karşısına çıktı.

Viranşehir 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ve 8 yıla kadar mahpus cezası istenen tutuklu 3 kardeş, savunmalarını yaptı. Tutuklu sanıklardan İbrahim Halil Dağ, olay günü çocuğunu yüksek ateş nedeniyle hastaneye götürdüğünü söyledi.

Dağ, “Olay günü 1 yaşında olan çocuğumu yüksek ateş nedeniyle hemen özel tıp merkezine getirdim. Burada tedavinin para ile yapılacağını öğrenmem üzerine eşim ile mevzuyu konuşmaya başladık. Daha sonra da burada tabip olarak çalışan ve ismini Şeyhmus olarak öğrendiğim şahıs geldi. Kendisine durumu anlattım. Akabinde, bana parasız tedavi olmadığını söyledi. Ben de bunun üzerine ‘Devlet hastanesine gideriz’ deyince bana eşimin ve çocuğumun yanında hakaret etti. Ben de bu söylemi duymam üzerine sinirlendim ve itişmeye başladık. Şeyhmus isimli şahıs eşimin üzerine yürüyünce ortamızda tartışma çıktı. Doktora vurmadım hakaret ve tehditte bulunmadım” diye konuştu.

Tutuklu sanık Mahmut Dağ da kimseyi tehdit etmediğini öne sürerek, “Ben müştekileri tehdit etmedim, hakaret etmedim ve yaralamadım. Ufak bir arbede çıktı. Arbedede, kendilerinin tabip olduğunu bilmiyordum. Arbede sırasında, vurup vurmadığımı bilmiyorum” dedi.

Tutuklu kardeşlerin avukatı Seyithan İnan ise duruşmada müvekkilleri ismine yaptığı savunmada “Müşteki Şeyhmus müvekkilime harekat etmiş. Müvekkilim ayrıyeten, müşteki Şeyhmus’un alkolü olabileceğini beyan etti. Üzerinde beyaz önlük olmadığı için tabip olduğu anlaşılmamış. Hekim Beyefendi, aksi yanıtlar verdiği için olay gerçekleşmiş olabilir” sözlerini kullandı.

MAHKEME TUTUKLULUĞUN DEVAMINA KARAR VERDİ

Doktor Şeyhmus Baraş ise mahkemede darp edildiğini yineleyerek, “Halil İbrahim Dağ beni tehdit etti; hakaret etti. Mecrum ve Mahmut ise bana ‘Seni öldürürüz’ dedi. İbrahim Halil ise ‘Seni burada yaşatmam’ dedi. Sanık Rahime Dilara Bucak Dağ ise bana karşı yaralama hatası işledi” diye konuştu.

Mahkeme, tarafların talep ve savunmalarını aldıktan sonra 3 kardeşin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)