CHP’li Canan Kaftancıoğlu’ndan HDP-PKK yalanı! Milyonların önünde görmezden geldi!

Altılı Masa’da (Millet İttifakı) cumhurbaşkanı adayı olarak  Kemal Kılıçdaroğlu’nda mutabık kalınmasının ardından ilk destek HDP’den geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’nin toplantı davetini kabul ederek HDP’ye ziyarette bulundu. CHP ile HDP arasındaki destek sarmalı sürerken CHP’li Canan Kaftancıoğlu’ndan çarpıcı bir açıklama geldi.

HDP’NİN ‘PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR’ AÇIKLAMASINI GÖRMEDİM”

CHP’li isim, katıldığı bir canlı yayın programında HDP’yi över nitelikte açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu HDP-PKK konusuyla ilgili HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın geçmişte yaptığı “PKK terör örgütü değildir” sözlerini görmezden gelerek, “Ben HDP’nin PKK terör örgütü değildir cümlesini kullanıp kullanmadığını görmedim” milyonların önünde yalan söyledi.

HDP’Lİ PERVİN BULDAN: PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 2015 yılında HDP’yi PKK’nın siyasi acentesine benzeten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik yaptığı açıklamada, “PKK terör örgütü değildir. Özellikle Sayın Bahçeli’nin bunu bilmesi gerekir” demişti.“PKK’Yİ SİLAHLI BİR HALK HAREKETİ OLARAK TANIMLIYORUZ”

Öte yandan 4 Kasım 2016’dan beri tutuklu olarak cezaevinde bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise yıllar önce yaptığı bir konuşmasında PKK ile ilgili, “Biz PKK’yi silahlı bir halk hareketi” olarak tanımladıklarını söylemişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir