CHP’li Ali Becerikli Başarır’dan Erdoğan’a: ‘Utanın, bundan yüzünüz kızarsın!’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, icralık borçlara yönelik düzenlemenin detaylarını açıkladı. Erdoğan, “15 Ağustos 2022’den evvel icra takibi başlatılmış 2 bin lira ve altındaki alacakların sarfiyat gösterilerek vergiden düşürülebilmesini ve tasfiyesini sağlıyoruz. Yaklaşık 10 milyon belge ve yaklaşık 5,5 milyon vatandaşımız icra takibinden kurtulmuş olacak” dedi.

Erdoğan’ın adeta yoksulluğun tanımını yaptığını tabir eden CHP’li Başarır, “Cumhurbaşkanı Erdoğan 5,5 milyon vatandaşımızın 2 bin liranın altındaki icra takiplerini sildiğini söylüyor. Bence bir ülkenin cumhurbaşkanı bu durumdan utanmalı.  Şayet bu ülkede 5,5 milyon insan 2 bin liranın altındaki icra takibini ödeyemiyorsa icralık olmuşsa bu onların ayıbıdır” kelamlarını lisana getirdi.

“UTANIN, YÜZÜNÜZ KIZARSIN!”

CHP’li Başarır kelamlarına şöyle devam etti:

“Buradan bir şey daha söz etmek isterim. Yıldırım Demirören’in Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan çektiği kredi bugün faiziyle birlikte yaklaşık 1,5 milyar dolar. Yani 5,5 milyon insanın icra takibinin toplam fiyatının yaklaşık 2,5 katı. Ey Cumhurbaşkanı bir kişiyi icraya verseydin tahminen 5,5 milyon insan icrada olmayacaktı. O denli değil mi? Sen 5,5 milyon insanın icra takibinden fazla borcu olan Demirören’i icraya vermiyorsun lakin 5,5 milyon insan icrada. Bence bundan utanın, bundan yüzünüz kızarsın!”