Cem Bölükbaşı’nın Formula 2’deki kontratı feshedildi: Tüm yasal seçeneklerimizi kıymetlendiriyoruz

Bu yılın başında Charouz Racing System ile 1+1 yıllık muahede imzalayan Cem Bölükbaşı’nın, Belçika Grand Prix öncesi kontratının feshedildiği duyuruldu. Bölükbaşı, Formula 2’de Türkiye ismine yarışan birinci araba sportmeni olmuştu.

Bölükbaşı’nın kontratının “büyük bir ihlal” nedeniyle iptal edildiğini öne süren Charouz, yayınladığı açıklamada, hafta sonu Belçika’da düzenlenecek yarışta Cem Bölükbaşı’nın yerine Tatiana Calderon’la yarışacağını belirtti. Açıklamada, “Kolombiyalı şoför, mukavelesi karşılıklı mutabakatla feshedilen 2022 döneminin geri kalanında Cem Bölükbaşı’nın yerine 2019’dan bu yana birinci kere Formula 2’de yarışacak” denildi.

BÖLÜKBAŞI: TÜM YASAL SEÇENEKLERİMİZİ DEĞERLENDİRİYORUZ

Dün akşam saatlerinde toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Cem Bölükbaşı, şu sözleri kullandı:

“2022 Formula 2 dönemi için tam yıllık muahedeye sahip olduğum Charouz grubunun son dört yarış için sunduğu yeni maddi talepleri karşısında tüm yapan ve düzgün niyetli halimize karşın ortak mutabakata varılamadığından maalesef bu hafta sonu Belçika Spa’da yarışamıyorum. Haksız olduğuna inandığımız fesih süreci ve mukaveledeki öteki ihlallerle ilgili tüm yasal seçeneklerimizi değerlendirmeye devam ediyoruz. Formula 2 serüveni benim için olağan ki burada bitmedi. Bize gelen farklı opsiyonları görüşüyoruz. Umarım en kısa müddette yeni, hoş gelişmeleri paylaşabilirim. Charouz kadrosunda yer alan mekanik, mühendis ve tüm spor çalışanına bugüne kadar verdikleri tüm dayanaklar için teşekkür eder ve kendilerine muvaffakiyetler dilerim. Ekip olarak birlikte çok düzgün bir ahenk yakaladık, hepimizin keyifli olduğu, çok âlâ bir ilerleme kat ettik. Sportif açıdan rastgele bir bahisle alakası olmayan bu yaşananlardan dolayı ne yazık ki üzgünüz. Bize her şartta dayanak veren sponsorlarıma ve genç motor sporları gönüllülerine karşı sorumluluğumun bilincindeyim. Bu yüzden her vakit elimden gelenin en uygununu yapmaya devam edeceğim.” (HABER MERKEZİ)