Ataşehir’de feci kaza: Çinli turist ile taksi şoförü yaralandı

TEM Otoyolu, Libadiye mevkiinde 17 Eylül Cumartesi saat 11.00 sıralarında; Ankara istikametine giden, içerisinde Çin asıllı 2 turist bayanın bulunduğu Yusuf Talan idaresindeki taksi, önündeki 34 BZL 444 plakalı Cemil Kanioğluları idaresindeki araca arttan çarptı.

DURUMLARI AĞIR

Çarpmanın tesiriyle yolda savrulan taksi, evvel bariyerlere daha sonra 34 CVZ 351 plakalı Ethem Sevikalım idaresindeki arabaya çarparak durabildi. Kazada taksi sürücüsü Yusuf Talan ile takside yolcu olan Çin asıllı bir bayan turist yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Olay yerine gelen takımlar, yaralıları taksiden çıkararak ambulanslara koydu. Hastaneye kaldırılan Çin asıllı bayan ile taksi sürücüsünün tedavi altına alındığı durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

Kaza ne deniyle TEM Otoyolu Ankara istikametinde trafik yoğunluğu oluştu. Araçların çekiciyle yoldan kaldırılmasının akabinde trafik olağana döndü. Polis kazayla ilgili inceleme başlattı. 

“HIZLI GELEN TAKSİ BİZE ÇARPTI”

Kazaya karışan Cemil Kanioğluları, “Seyir halindeydik. Süratli gelen taksi bize çarptı. Bizde bir şey yok. Taksi ve yabancı asıllı bir bayan turistin durumu kötü” dedi.

Sürücü Ethem Sevikalım ise, “Taksi süratli gidiyordu. Siyah araca çarptı. Daha sonra bariyerlere çarparak bana çarptı. 2 yaralı var. Taksi Sürücüsü ve bir yabancı asıllı kadın” diye konuştu.