Antalya’da sel felaketi: 48 hayvan öldü!

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde akşam saatlerinde tesirli olan sağanak yağışın akabinde Dereköy ve Sülekler Mahallelerinde su baskınları oluştu.

Antalya Korkuteli Dereköy ve Sülekler Mahallesinde tesirli olan sağanak yağış yerleşim yerlerinde ziyana yol açtı. Dolu yağışı sonrası derenin taşması sonucu meskenler ve ahırlar ziyan gördü. Sel taşkını nedeniyle ortalık çamur gölüne dönerken, 48 hayvan da öldü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediyesi’ne ilişkin itfaiye takımları, ASAT, Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü işçi ve araçlarıyla vatandaşları yalnız bırakmadı. Büyükşehir takımları yerleşim yerlerinde ziyana yol açan sel felaketi sonrasında Dereköy ve Sülekler Mahallesi’ndeki çalışmalara dayanak verdi.

MEYVE AĞAÇLARI VE ZERZEVAT FİDANLARI ZİYAN GÖRDÜ

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve ASAT Genel Müdürlüğü’ne ilişkin araçlar ile selin taşıdığı çamur ve kalıntılar temizlendi. Gece uzunluğu çalışan gruplar, selin yarattığı aksilikleri gidermeye çalıştı.

Dereköy Mahalle Muhtarı Taner Yaşa, “Allah bu felaketten daha büyüğünü göstermesin. Ani gelişen dolu ve sağanak yağmur sonrası 48 küçükbaş hayvan telef oldu. Meyve ağaçları ve zerzevat fidanları ziyan gördü. Birtakım konutlar oturulamaz durumda. Bizi yalnız bırakmayan Antalya Büyükşehir Belediyemize ve tüm gruplara teşekkür ediyoruz” dedi.